TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ADALET BAKANLIĞI
BURDUR E TİPİ KAPALI AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU
Adalet Bakanlığı
BURDUR E TİPİ KAPALI -AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU
RESMİ KURUMLAR
HAVA DURUMU
BURDUR
İŞ YURDU FAALİYETLERİ

TEŞHİR VE SATIŞ MAĞAZASI

     Burdur E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumumuzun Teşhir ve Satış Mağazası yenilenen ürünleriyle 09 Mayıs 2018 tarihinde hizmete açıldı. Mağazamızda hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen el emeği oltutaşı tesbihten ahşap oyma ürünlere, bornozdan kemere kadar birçok ürün yer alıyor. Mağazamızda Denizli’den Erzurum’a Midyat’tan Manisa’ya kadar birçok Ceza İnfaz Kurumunda yatan tutuklu ve hükümlülerin yaptığı ürünler satışa sunuluyor.

MERMER ATÖLYESİ

     Burdur E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumumuz Mermer atölyelerinde mermer süsleme materyalleri üretilmektedir. Kapalı kısımda 31 kişi Açık kısımda 17 kişi olmak üzere toplamda 48 tutuklu/hükümlü istihdam edilmektedir. İşyurduna kazanç sağlanmaktla birlikte asıl amaç kalifiyeli elemanlar kazandırmak için hükümlü tutuklulara meslek öğretmektir.

BİRİKET ATÖLYESİ

     Burdur E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumumuz Biriket atölyesinde biriket üretilerek halkımızın satışına sunulmaktadır.

FIRIN ATÖLYESİ

     Bu atölyemizde günlük ortalama 1250 adet ekmek ve simit üretimi yapılmakta olup, Ceza İnfaz Kurumunun ekmek ihtiyacını karşılamaktadır. Bu atölyemizde bir personel nezaretinde, oniki hükümlü çalıştırılarak faaliyetini aralıksız sürdürmektedir.  

ADLİYE VE AÇIK C.İ.K. KAFETERYALARI

     Adliye Binası içerisinde ve Kurumumuz girişindeki kafeteryalar birer personel nezaretinde Adliye kafeteryasında 11 Kurum kafeteryasında 5 olmak üzere 16 hükümlü istihdam edilerek adliye personeli ve sivil halka hizmet vermektedir. 

KANTİN

     Genel olarak personel ve hükümlü/tutukluların ihtiyaçlarını karşılamak üzere 4 personel ve 7 hükümlü istihdam edilerek personel ve hükümlü/tutuklulara hizmet vermektedir.

                                                              
MUTFAK

     Kurumumuz personeli ve hükümlü/tutukluların beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.

TERZİ ATÖLYESİ

     Genel olarak hükümlü ve tutukluların elbise ütü ve elbise söküğü dikim işleri için aralıksız hizmet sürdürülmektedir.

 

İŞ YURTLARINDAN KARELER

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Burdur Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2008 Tüm Hakları Saklıdır. WebTasarım : Hüseyin ÇİLEK